.

Divadýlko Mrak - Jak se vaří štěstí

Výpravná, loutko-činoherní pohádka plná jemného humoru a důvtipu, provoněná kořením ze všech koutů světa.

Je to pohádka o domově, Čechách a „češství“ – o tom, že největší štěstí je mít toho druhého a o tom, jak důležité je mít se kam vracet.

Pochází z autorské dílny Divadýlka Mrak a je napsaná na motivy známých, klasických českých pohádek a na kouzlu jí dodávají veselé písničky o Čechách z dílny Karla Hašlera.

Vysloužilý voják Ondra se po letech vojny, kde sloužil jako kuchař, vrací  zpátky domů, kam ho táhne láska k rodnému kraji i k mlynářovic Dorotce. Jaké je, ale jeho překvapení, když zjistí, že nic není jako bývávalo a jeho jediným pokladem, je teď koření, které nakoupil ve všech koutech světa. Jinak nemá nic.

Svůj klid si musí i doma vydobít. Jenže, on nikdy nebojoval se zbraní, a tak mu nezbude nic jiného, než zjistit slabinu nepřítele, použít drobnou lest a pustit se do křížku s nezvanými pohádkovými hosty svými zbraněmi – svým kuchařským umem a rozličným kořením.

Do krajiny, vyschlé na troud, díky tomu, že vyzraje nad zákeřnou Ježibabou, vrátí vodu a tím i život. Čertům v pekle vrátí oheň a tak od kouzel osvobodí začarovaný mlýn…

Ale jak dopadne jeho boj s kouzelníkem a trojhlavým drakem? Shledá se ještě s Dorotkou a  je možné, si štěstí opravdu vyvařit? … na to se přijďte podívat za námi do divadla, rádi se s vámi o tajemství štěstí podělíme…