O CHYTRÉ KMOTŘE LIŠCE

Kmotra Liška svou chytrostí a sympatickou lstivostí napálí lidi, kteří si myslí,že jsou pány tvorstva. Všechny ostatní situace řeší s klidem, osobitým humorem a mnohdy s trochou zlomyslnosti. Diváky tedy čeká necelá hodinka s loutkami a děj plný veselých zápletek, které však nakonec dobře dopadnou a chytrá Kmotra Liška na všechny vyzraje. 

 

O strašně líném Honzovi

V českých pohádkách se vyskytuje mnoho Honzů. Mnozí jsou velice chytří či stateční, jiní naopak zbabělí a dokonce hloupí. Některé z těchto vlastností má i náš Honza, ale ten je především líný. Je dokonce tak líný, že za žádných okolností nechce slézt z pece. Přestože mu sudička předpověděla, že hrdinně zabije draka a pak dostane princeznu za ženu, není síla, která by jej přesvědčila, aby svou milovanou pec opustil.

 

Jak Tonda léčil rohatou princeznu Safiru

Kouzelná babička přičaruje princezně Safiře za její uličnictví kravský roh. Když se princezna polepší, pošle za ní hodného, i když troch líného a mlsného Tondu, aby ji léčil. Veselé zápletky, legrace, vůně orientu, písničky – to vše děti uvidí v naší pohádce.