O líném Honzovi a chytré princezně

v příběhu potkáme staré známé - Honzu i princeznu, čerta i draka, krále i sudičky. Přináší ale nové otázky. Je všechno dáno osudem? Může lenost pomoc Honzovi získat princeznu? Může líný a nevzdělaný král dobře vládnout? A jak to všechno dopadne? To se dozvíte v nové pohádce. 
 
draci fn 8

Není drak jako drak

Stalo, se, nestalo, do království přiletěl drak. Na zámku je pozdvižení, protože rozhodně hodlá poobědvat princeznu. Po celém království i v okolních zemích se shání zdatní mládenci, rytíři i prostí chasníci, kteří by se drakovi postavili. Zkrátka, jak už to v pohádkách bývá. Jenomže, není drak jako drak! Ani v našich pohádkách nechybí drak a princezna, ale všechno je jinak. Ne každý drak má chuť na princeznu, ne každá princezna se draka bojí a ne všechno, co se říká, bývá pravda. Nechte se překvapit. 
fn nebojsa 11

Honza Nebojsa

Pohádka Honza Nebojsa vypráví, činoherně i pomocí loutek, o jednom Honzovi, kmotře Smrti, strašení a Lidunce a( a kterak to všechno kdysi kdesi se strachem bylo nebylo ). Honzové bývají hloupí, chytří, někdy se málem stanou králem, jindy se toulají s Mařenkou po lese, nebo osvobozují princezny. Náš Honza se nebojí. Nebojí se ničeho a nikoho, dokonce ani samotné .... Všichni vesničané si myslí, že je to divné, že se Honza ničeho nebojí. Proto si nemůže vzít Lidunku za ženu - z ničeho nemá strach a ještě ke všemu je chudý jak kostelní myš. Tak se Honza vydává do světa, aby se naučil bát... 
fn mnam 9

MŇAM - POHÁDKY aneb Vaříme a jíme na jevišti

Mňam-pohádky - pohádky o jídle, s jídlem a okolo jídla před vašimi zraky zručně uvaří zkušení kuchaři. Známé pohádky či motivy pohádek, které se točí okolo jídla a jedění ( Koblížek, Budulínek, Otesánek ) rozehrávají dva herci s pomocí improvizovaných loutek a předmětů, které můžete najít v kuchyni. Celé představení je koncipováno jako "vaření" na jevišti a vtipné povídání o celodenním jídelníčku, o zdravé a nezdravé stravě. Jednotlivá jídla ( snídaně, svačina... ) jsou však spíše záminkou k rozehrání krátkých příběhů, ke vzájemnému škádlení a soupeření obou kuchařů. 

fn vanocni 8

Vánoční kouzlo

Příběh narození je zjednodušen tak, aby byl srozumitelný i pro předškoláky, zároveň neztrácí na své závažnosti a poetice, včetně krásného jazyka. Celý příběh se pak pokouší odpovědět na otázku, co je vlastně smyslem slavení Vánoc, co je důležité, a co je jen pozlátko okolo. Je to příběh o setkávání se, o radosti sdílet sváteční chvíle s někým druhým. Představení je hravé, veselé i trochu dojemné. Hraje "živák" - rybář a množství loutek, které vodí oba aktéři. O překvapení a vtipné výtvarné zpracování nápadů není nouze.
fn bajaja 9

Princ Bajaja

Nové zpracování jedné z nejznámějších a nejkrásnějších českých pohádek. Příběh o lásce, odvaze a moudrosti vypráví dětem královský šašek. Prostřednictvím masek a netradičních loutek ožívají před diváky princ Bajaja, krásná princezna, černý rytíř, hrůzostrašný drak a věrný přítel Bělohřívák. Dobrý konec zaručen i s malým překvapením navíc.
 
fn navsteva1

Návštěva v pekle

Profesor Belzebub a jeho asistentka čertice Albína Vás zvou na vzdělávací přednášku o čertech. Ve čtyřech pohádkách se dozvíte vše, co k čertům neodmyslitelně patří, přísloví a rčení o čertech, v co se čerti proměňují, za jaké lidi se převlékají, jaká jídla nejraději jedí, kde na zemi přebývají a kam jezdí na svatební cestu (ale čerti se žení málokdy). Ale především, jak čerty lidi šidí, ubližují jim a skoro vždy je napálí. A přitom čerti zajišťují ve světě spravedlnost a často lidem pomáhají.

Pletené pohádky

Pod tímto názvem se skrývají čtyři pohádky: O STATEČNÉM KŮZLETI, O CHYTRÉM ZAJÍCI, KŮZLÁTKA A VLK, O ZLÉ KOZE. 
Pohádky jsou upletené z vlny, jak loutky, tak celá scéna. Pohádky jsou pleteny (vyprávěny) s lehkou nadsázkou a humorem. 

Pohádky z klubíčka
Co se děje v lese mezi zvířátky? A jsme vůbec v lese nebo spíš v košíku plném klubíček vlny? Anebo je pravda obojí?
Inscenace vznikla propojením a úpravou známých pohádek, bajek a anekdot. Potkáte se v ní se zajícem, liškou, ježkem, medvědem, vránou i myší, uslyšíte známé melodie a méně známé říkanky.
Bystré děti najdou v pointách příběhů známá přísloví a poučení, jakože Když se dva perou…, Když ptáčka lapají…, Kdo jinému jámu…, nebo že Člověk (ani zvíře) nikdy neví a Chytrá hlava dokáže vyhrát nad lecčím.