Divadýlko Kuba - Vánoční kouzlo

Napsali - František Kaska a Petr Mlád. 
Hrají - Dana Mládová a Petr Mlád. 
Výprava - Jaroslav Fidrmuc, režie - Petr Mlád a Dana Mládová.

Vánoční příběh - trochu tradiční a trochu mimořádný. Vnímání Vánoc, včetně příprav a událostí před nimi je rozehráváno na základě vztahu mezi rybářem a kaprem, kterého se snaží rybář ulovit tak dlouho, až se mezi nimi vytvoří zvláštní přátelství. 
Když rybník zamrzne, uvědomí si rybář, že kaprovi hrozí smrt udušením pod ledem a vydává se pro něj, vyseká díru a kapra si odnáší domů, aby mu ukázal Vánoce u lidí. Osamocený rybář a kapr stráví díky vánočnímu kouzlu krásný štědrý večer. Společně si také vyprávějí a rozehrávají příběh narození Ježíška, tentokrát ale situovaný do světa ryb, kde jsou Marie a Josef kapři, Ježíšek se rodí v rybníku Betlém, Herodes je sumec a jeho pochopové štiky, tři králové připlouvají z moře atd. (ne všechno je třeba prozradit dopředu). 
Příběh narození je zjednodušen tak, aby byl srozumitelný i pro předškoláky, zároveň neztrácí na své závažnosti a poetice, včetně krásného jazyka. Celý příběh se pak pokouší odpovědět na otázku, co je vlastně smyslem slavení Vánoc, co je důležité, a co je jen pozlátko okolo. Je to příběh o setkávání se, o radosti sdílet sváteční chvíle s někým druhým. Představení je hravé, veselé i trochu dojemné. Hraje "živák" - rybář a množství loutek, které vodí oba aktéři. O překvapení a vtipné výtvarné zpracování nápadů není nouze. 
Představení je vhodné pro děti předškolního a školního věku, ale i pro rodiny s dětmi a pro dospělé, kteří mají rádi hravost a poetiku.

Délka představení: 50 - 55 minut. 
Představení je vhodné pro děti MŠ a 1. - 5. třídu ZŠ.

 

...aby realizace pořadu byla bez problémů, prosíme Vás, o dodržení těchto podmínek: 
Jeviště minimálně 7 x 5 m, výška 3,5 m, přívod 23OV, v sálech KZ - osvětlovací technik, tři polstrované židle, stůl, šatnu...