Divadýlko MrakVanocni
nadpis vanocni
aneb o Vánocích a zakleté čepičářce
Na motivy vlastních nápadů napsala Yvonna Kršková
Hudbu složil a nahrál Josef Melena. 
Režie: Pavel Vašíček
Klasický biblický příběh o Vánocích se nám zdál pro děti velmi těžko srozumitelný. K realizaci představení jsme proto využili základní pohádkový motiv – dobro – zlo a ten převedli mezi nebe a zemi. 

Pohádka začíná v chaloupce hodné a usměvavé čepičářky Marjánky, která má jeden veliký sen – stát se bohatou princeznou. Ovčák Toník má Marjánku rád, snesl by jí třeba modré z nebe, ale místo dukátů nosí jen červená jablíčka a písničky, ze zlata má jen srdíčko. 
Celý jejich lidský svět hlídá spokojený Anděl. Jednoho dne se však na zemi zjeví Ďábel a svým bohatstvím očaruje Marjánku v zlou a chamtivou. Nešťastnému ovčákovi Toníkovi se zjeví Anděl a poradí, aby odvedl Marjánku do Betléma, protože tam se má narodit král všeho dobra Ježíšek . 
Když Marjánka ve chlévě uvidí novorozeně, pochopí, jak ošklivé je být zlým člověkem, prosí Toníka i děti za odpuštění a zlo ztratí svoji moc. 
Tato pohádka dětem ukazuje proč se lidé obdarovávají a proč se mají mít rádi "alespoň" o Vánocích. 
Na závěr představení se ozdobí stromeček, všichni si zazpívají koledy a připomenou vánoční zvyky a obyčeje, v sále se rozhostí kouzlo Vánoc.

Loutky vytvořil Luboš Sobotka.

...aby realizace pořadu byla bez problémů, prosíme Vás, o dodržení těchto podmínek : 
Jeviště minimálně 5 x 4 m, přívod 23OV, základní nasvícení jeviště, stůl, šatnu...